Skoda’dan Dev Atak


0

Skoda, 2022’den önce 30’un üzerinde yeni model sunarak otomotiv endüstrisinde daha da büyük bir oyuncu olmaya hazırlanıyor.

Skoda

Superb’in bir hibrit versiyonu, ayrıca bu ayın başında Vision IV Concept ile önizlenen MEB tabanlı bir elektrikli crossover coupe model geliyor. İkincisinin bir RS versiyonuna da sahip olması bekleniyor ve yeni nesil Octavia RS‘nin de hibrit sistemle geleceği düşünüldüğünden, elektriklendirilen tek performans odaklı model bu olmayacak.
Skoda bu konuda yakında daha fazla detay açıklayacak.

Bu arada firma satış açısından da çok başarılı bir yıl geçiriyor. 2018 yılında, Çek otomobil markası dünya genelinde 1.253.700 araç teslim etti ve bu rakam 2017 yılına göre % 4,4 arttı. Satış geliri yüzde 4,4 artarak 17,3 milyar Avro (19,6 milyar ABD Doları) ve faaliyet karı 1,4 milyar Avro (1,6 milyar ABD Doları) olarak kaydedildi.

Firma önümüzdeki dört yıl boyunca, e-mobilite ve yeni mobilite hizmetlerine 2 milyar € (2,3 milyar $) yatırım yapacak. Ayrıca, yeni ürünlere ve model serilerine hazırlanmak için üretim tesislerine 500 milyon Avro (567 milyon $) harcandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.