Falken'den hız tutkunlarına yeni lastik AZENİS FK453 | MODİFİYE
Logo
14 Haziran 2024 Cuma

Falken'den hız tutkunlarına yeni lastik AZENİS FK453

31 Mayıs 2016 Salı 23:07
Bu haber 2793 kez okundu

Falken’in spor otomobiller için geliştirdiği Azenis FK453 yaz lastikleri dünya ile aynı anda Türkiye’de. Yarış pistlerinde test edilen Azenis FK453 lastikleri sürüş konforundan vazgeçmek istemeyen hız tutkunlarına daha fazla yol tutuşu ve sürüş keyfi sunuyor.

Falken'den hız tutkunlarına yeni lastik AZENİS FK453
 Falken’in özellikle spor otomobiller için ürettiği Azenis FK453 yaz lastiklerini Türkiye piyasasına sundu. Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) Türkiye temsilciliğini yaptığı Falken’in yeni ürünü Azenis FK453 markanın amiral gemisi segmentini temsil ediyor. Yarış pistlerinde test edilen Azenis FK453 lastikleri, özellikle sürüş konforundan vazgeçmek istemeyen hız tutkunlarına daha fazla yol tutuşu ve sürüş keyfi sunuyor. 
Özel olarak Avrupa pazarı için tasarlanan Azenis FK453, son teknoloji özellikleri sayesinde spor otomobili pazarının gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt veriyor. Aralarında Almanya'nın Nürburgring pisti gibi çok sayıda yarış pistinde uzun testlerden geçen Azenis FK453 bünyesinde barındırdığı gürültüyü minimuma indiren teknoloji sayesinde kullanıcılara sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimi de yaşatıyor. NUR-Spec olarak adlandırılan bu teknoloji, lastik sertliğini ve sürüş hissini iyileştiren naylon içerikli takviye edilmiş lastik yapısı için kullanılıyor. Bu yapı, eski jenerasyonlara oranla zemin ile temas alanını arttırmaya ve performans değerlerini, özellikle ıslak zeminde yol tutuşu ve frenleme kabiliyetini ciddi ölçüde geliştirmeye imkan sağlıyor. 

ISLAK VE KURU ZEMİNDE YÜKSEK YOL TUTUŞU

Yeni sırt deseniyle yüksek miktarda su tahliyesi sağlayan Azenis FK453, ıslak zeminde tutunma performansı ile de öne çıkıyor. Önceki jenerasyonlarına göre kuru zeminde yüzde 25, ıslak zeminde ise yüzde 30 daha fazla yol tutuşu performansına sahip olan Azenis FK453, optimize edilmiş yapısı sayesinde ise virajlarda da yüksek stabilite ve üst düzey direksiyon hakimiyeti sağlıyor.

En yeni teknolojiler kullanılarak, üstün bir mühendislik anlayışı ile üretilen Azenis FK453 sürücülere sorunsuz, güçlü bir yol tutuşu, yüksek performans ve gelişmiş donanımları ile yüksek güvenlik özellikleri ile dikkat çekiyor. 

YÜKSEK HIZLARDA DAHA YÜKSEK PERFORMANS

Gelişmiş yapısı ve özel bileşime sahip Azenis FK453, yüksek hızlarda da sıra dışı bir yolu kavrama performansı sunuyor. Yüksek silikalı dış lastik yüzeyi ile yüksek hızda da mükemmel bir direksiyon hakimiyet sağlayan Azenis FK453, araç dengesini korumaya da yardımcı oluyor. 

Dış lastik yüzeyinin genişlemesini engelleyen naylon içerikli iki özel katmanlı yapısı sayesinde yüksek hızlarda da üstün sürüş konforundan ödün vermeyen Falken’in Azenis FK453 lastikleri, yuvarlak şekilli dış omuz yüzeyi sayesinde de zemine uyguladığı basıncı da optimize ediyor.

Yorum Gönder

@name x