Üretimi Nisan’da başlıyor | MODİFİYE
Logo
19 Temmuz 2024 Cuma

Üretimi Nisan’da başlıyor

24 Mart 2016 Perşembe 00:54
Bu haber 5275 kez okundu

Japon otomobil devi 10 yıl aradan sonra süperspor otomobil efsanesi NSX’in ikinci neslinin üretimine başlıyor.

Üretimi Nisan’da başlıyor
 İlk nesilden farklı olarak yeni Honda NSX, Ohio’daki tasarım merkezinde 4 yıllık bir geliştirme süreciyle hayata geçirildi ve yine burada üretilecek.


Yeni NSX’in üretimi, Performance Manufacturing Center (PMC) olarak anılan tamamen yeni bir tesiste 100 kadar profesyonel otomotiv çalışanı tarafından gerçekleştiriliyor. PMC’de yer alan üretim teçhizat ve teknolojileri, sınırlı sayıda üretilen araçlara özel olarak geliştirildi.


Böylece NSX gibi özel otomobil için gerekli olan üstün işçilik seviyesi ile ileri teknoloji ideal bir şekilde bir araya getiriliyor. Üretim süreçlerinde yer alan özel yöntemlerin başında hassas robotize kaynak teknolojisi, titanyuma benzer kimyasal özelliklere sahip astar boya altı zirkonyum gövde kaplaması, ultra dirençli alüminyum şasi parçaları için ablasyon döküm, her bir üretim istasyonu bitiminde kalite kontrolü, her araç için 14 saatin üzerinde işçilik süresi, 11 katmanlı boya teknolojisi, her araca dinamik performans ve yol tutuş testi ile konfigürasyonu ve özel seçilmiş ustaların elinden çıkan çift turbo beslemeli V6 motor geliyor.
Yorum Gönder

@name x