Finale Adım Adım Heyecan Dorukta | MOTOR SPORLARI
Logo
19 Mayıs 2024 Pazar

Finale Adım Adım Heyecan Dorukta

08 Ekim 2015 Perşembe 01:35
Bu haber 1626 kez okundu

Kartingde sezonun beşinci yarışı, 03 Ekim tarihinde İKOK tarafından Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirildi. Sezon finali öncesi son randevu renkli mücadelelere sahne olurken, şampiyonluklar son yarışa kaldı...

Finale Adım Adım Heyecan Dorukta
 Türkiye Karting Şampiyonası 5. Ayak yarışı, kısa adı İKOK olan İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından 3 Ekim 2015 Cumartesi Körfez Karting Pisti’nde yapıldı. Formula Senior’da Berkay Besler, Formula Masters’da Mehmet Yaman ve Mini kategoride Zekai Özen günü birincilikle tamamlayan sporcular oldular 

Formula Senior kategorisinde Berkay Besler günün 3 yarışını da kazanmayı başardı. Bu sezon FIA CIK Karting Academy’de ülkemizi temsil eden Mert Dalkıran 2 ikincilikle günü ikinci sırada tamamlarken, bir ikincilik ve iki üçüncülük alan Muratcan Eğilmez günün üçüncüsü oldu. Besler bu yarışın ardından şampiyona puantajında liderliğini, Dalkıran ise ikinciliğini sürdürdü.


Formula Masters kategorisinde Mehmet Yaman 3’de 3 yaparak günün birincisi olurken, 2 yarışta ikinci olan Süleyman Kolot günü ikinci, 1 yarışta ikincilik alan İbrahim Erkan ise günü üçüncü olarak tamamladı. Sezon finali öncesinde şampiyona puan durumunda Mehmet Yaman liderliğe yükselirken, Süleyman Kolot ikinci sıraya geriledi ancak ikiliyi sadece 7 puan ayırıyor.


Mini kategoride ise 7 pilot arasında büyük çekişme yaşandı. İlk 2 yarışı Zekai Özen, son yarışı Pars Erdem kazandı. Ömer Asaf Kolot da bu iki pilotla büyük mücadele verdi. Gün sonunda Zekai Özen birinci, Pars Erdem ikinci, Ömer Asaf Kolot üçüncü oldu. Puan durumundan final yarışı öncesi Pars Erdem liderliğini sürdürürken, O’nu Özen ve Kolot izliyor.


Rotax Max Challenge DD2 kategorisinde Berk Durak 3’de 3 yaparak hem gün sonu birinciliğini aldı, hem de genel klasmanda sezon birinciliğini garantiledi. Bu kategoride Azeri sporcu Gülhüseyn Adbullayev 2 ikincilik ve 1 üçüncülük alarak günü ikinci bitirdi. 1 ikincilik 2 üçüncülük alan Kerem Zengin günün üçüncüsü oldu. 2015 Rotax Max Challenge DD2 Birinciliği’ni garantileyen Berk Durak, bu başarısı ile Portekiz’de yapılacak olan RMC Grand Final’de ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.


Türkiye Karting Şampiyonası’nın 6. ve son ayağı 17-18 Ekim’de Körfez Pisti’nde yapılacak. 

Yorum Gönder

@name x