Olimpiyat Stadı Duman Dumana | MOTOR SPORLARI
Logo
19 Temmuz 2024 Cuma

Olimpiyat Stadı Duman Dumana

31 Mayıs 2016 Salı 23:13
Bu haber 1622 kez okundu

2016 Türkiye Drift Şampiyonası ikinci yarışı, Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından yoğun izleyici desteği altında İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlendi…

Olimpiyat Stadı Duman Dumana
 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası 2. yarışı Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından PWR Balata sponsorluğunda Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlendi. 3.000 üzerinde biletli seyirci karşısında piste çıkan pilotlar, İzmir yarışı sonrası bu kez daha zor ve daha hızlı bir pist ile karşı karşıyaydı. 28 Mayıs Cumartesi günü sıralama turlarında JDM Works D’Team den Mert Bilaloğlu 90 puan ile birinci olurken, 87 puan ile ilk yarışın birincisi Alias Racing Team pilotu Kemal Soylu ikinci oldu. Üçüncü sırada ise Teamart Dream Drift Team’den Özer Mollamehmetoğlu yer aldı.29 Mayıs Pazar günü Spor Teknik ve Macera Ofisi desteği ile olimpiyat stadı otoparkına kurulan tribün ile seyirciler, organizasyonu çok daha rahat takip ettiler. Gün içinde gerçekleştirilen pilotlarla tanışma ve padok ziyaretine her zaman olduğu gibi ilgi büyüktü. Monster Energy desteği ile gerçekleşen yarışta günün sürpriz pilot BMW E36 Turbo ile dördüncü olan Furkan Karan oldu. MTG Motorsport takımından Timur Pomak da üçüncü olarak ilk kez Apex Masters podyumunda yer aldı. Final yarışında karşı karşıya gelen Teamart Dream Drift Team’den Oktay Kabaktaş ve Jdm Works D’Team pilotu Kemal Özhaseki ikili çıkışlarında Kemal Özhaseki’nin spin atmasından dolayı Oktay Kabaktaş birincilik kupasını kaldıran isim oldu. Organizasyonun tamamlanmasının ardından gün sonundaki çekiliş ile belirlenen şanslı seyirciler, pilotların sağ koltuğunda drift deneyimi yaşadı. 
Türkiye Drfit Şampiyonası’nda bu yarışın ardından Kemal Özhaseki 32 puan ile ilk sırada yer alırken, 30 puanla Kemal Soylu ikinci ve 28 puanla Timur Pomak üçüncü sırada... Takımlar şampiyonasında ise 27 puanla JDM Works D’Team lider, 18 puana sahip iki takımdan Alias Racing Team ikinci ve Teamart Dream Drift Team de üçüncü durumda. 

Yorum Gönder

@name x