Ford Courier pazara hızlı girdi! | OTO HABER
Logo
19 Temmuz 2024 Cuma

Ford Courier pazara hızlı girdi!

19 Temmuz 2014 Cumartesi 01:15
Bu haber 1062 kez okundu

Türkiye’de Ford Otosan Yeniköy Fabrikası’nda üretilen Courier Ailesi, pazara sunulmasını hemen ardından ticari araç pazarının lideri oldu.

Ford Courier pazara hızlı girdi!
 Tasarımından üretimine kadar tamamen Ford Otosan mühendislerinin ve işçilerinin emeği olan Courier ailesi, Haziran ayında hafif ve orta ticari araç sınıfının toplamında en çok satılan model olarak, Ford Otosan’ın yüzünü güldürdü.


Ford Otosan, Transit Courier ve Tourneo Courier modellerinden haziran ayında iç pazarda 1.648 adetlik satış gerçekleştirirken, 4.853 adetlik ihracat gerçekleştirdi. Tourneo Courier modeli Kombi, Transit Courier modeli ise Van ve Kombi Van olmak üzere farklı gövde tiplerine sahip.


1.5 litre 75 PS gücünde ve 1.6 litre 95 PS gücünde iki farklı dizel motorla sunulan Courier ailesi; Trend, Deluxe, Titanium ve Titanium Plus olmak üzere 4 değişik donanım seviyesiyle satılıyor. 100 km’de ortalama 3,7 lt yakıt tüketimi ile sınıfının en düşük yakıt tüketimi ve 2,6 metreküplük rekabetçi yükleme kapasitesi sunan Courier modelleri; tasarımı, yüksek güvenlik ve konfor donanımları haricinde kısa zamanda sınıfı için referans oluşturan yol tutuş özellikleri ile de dikkat çekiyor.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x