Yerli üretim otomobilde ilk tasarımlar ortaya çıkmaya başladı | OTO HABER
Logo
14 Haziran 2024 Cuma

Yerli üretim otomobilde ilk tasarımlar ortaya çıkmaya başladı

27 Nisan 2015 Pazartesi 00:40
Bu haber 1691 kez okundu

Kısa bir süre önce başbakanlığı döneminde R.Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrıyla başlayan yerli otomobil üretme çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Tasarımlar yavaş yavaş otomobil severlerin beğenisine sunuluyor.

Yerli üretim otomobilde ilk tasarımlar ortaya çıkmaya başladı

Küçük bir start-up olarak işe koyulan Alpera Motors yüksek performanslı araçlar hedefleyerek çalışmalarına başladığı 2014 yılının ardından ilk prototipini 2016 yılında uluslararası bir fuarda sergileyeceğini bildirdi.

 
Üç farklı motor seçeneği (170hp, 285hp & 500hp) ve aksesuar setleriyle, bayanlara, cadde performansı arayan hız meraklılarına ve spor araba tutkunlarına hitap edebilmeyi hedeflediklerini belirten Alpera Motors CEO’su A.Deniz ÖZBARLI, Amerika’nın Las Vegas şehrinde gerçekleşecek SEMA 2016’da yoğun ilgi beklediklerini ifade etti ve ekledi.


İkonik fenomen VW Super Beetle platformunu baz alarak başlayan çalışmaların odak noktasında retro-modern görünüme sahip zarif, yüksek performanslı ve güvenli, üst düzey konfor sunarken teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanan sosyal bir araç üretme hedefimiz vardı. Adım adım buna yaklaştığımıza inanıyorum.
 
Alpera Motors’ un en güçlü motora sahip versiyonu olan TULPAR modelinin ilk görüntüleri beklentileri karşılayacak nitelikte. 

Yorum Gönder

@name x