Rapid Spaceback, ödülü kaptı! | OTO HABER

Rapid Spaceback, ödülü kaptı!

19 Temmuz 2014 Cumartesi 01:18
Bu haber 1035 kez okundu

Skoda’nın Rapid Spaceback modeli, prestijli “Red Dot” ödülünü kazandı.

Rapid Spaceback, ödülü kaptı!
 Çek üretici Skoda, yeni tasarım felsefesiyle şekillendirdiği ve aynı zamanda marka tarihinin ilk orta sınıf hatchback modeli olan Rapid Spaceback, uluslararası uzmanlar ve tasarımcıların oluşturduğu jürinin ortak tercihi oldu.


Rapid Spaceback, dünyanın en prestijli tasarımlarının yer aldığı yarışmada “Red Dot” ödülüne layık görüldü. 2014 Red Dot Tasarım Ödülleri’nin uluslararası uzmanlardan 40 kişilik jürisi, Skoda Rapid Spaceback ve diğer tüm modelleri yakından dikkatle inceleyerek değerlendirdi. Jürinin dikkate aldığı kriterler arasında yenilikçilik, fonksiyonellik, ergonomi, dayanıklılığın yanı sıra çevresel uyum ve işlevlerin belirgin olup olmadığı gibi unsurlar da bulunuyor.


Farklı kategorilerde 53 ülkeden 1816 üretici, tasarımcı ve mimar bu yarışmaya katılırken, 4 bin 815 tasarım yer aldı. Yeni tasarım felsefesinin ürünü modeller sayesinde her pazarda tüketicilerin gönlünü kazanan, satışlarını artıran Skoda, bunları Red Dot Tasarım Ödülleri’ndeki başarısıyla da taçlandırmış oldu. Rapid Spaceback, çok sıkı bir rekabetin yaşandığı Red Dot’ta, sıradışı tasarımıyla bu ödülü kazanmayı bilerek, geçen yıl aynı ödülün sahibi olan sedan versiyonu Rapid Sedan’ın başarısını bir adım öteye taşıdı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x