Pirelli’nin Yeni Nesil Gürültü Engelleyen Lastiklerine Yoğun Talep


0

Pirelli’nin gürültü engelleme teknolojisi pncs, yol kaynaklı gürültüyü yüzde 25 azaltıyor: lastiklerin gürültüsünü azaltan teknolojiye olan talep sadece bir yılda ikiye katlandı.

Pirelli’nin yenilikçi Gürültü Engelleme Sistemi – PNCS teknolojisine sahip lastiklerinin homologasyon (üretici onayı) sayısı 2017’de 78 adetken bir yıl içinde talebin ikiye katlanmasıyla yüzde 100 artarak 150 adedi aştı.

Pirelli tarafından yaratılan sistem 2013 yılından beri satılıyor ve başta premium ve prestij segmentleri olmak üzere dünyanın en tanınmış otomobil üreticileri tarafından sürücülere ve yolculara daha fazla konfor sunma amacıyla giderek daha çok talep ediliyor.

 

PNCS TEKNOLOJİSİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Teknoloji, lastiğin içine yerleştirilen spesifik bir ses emici malzemenin kullanımı sayesinde mümkün oluyor. Aksi takdirde aracın içine aktarılacak ve geri planda rahatsızlık veren bir gürültü yaratacak olan havadaki titreşimler, bu malzeme tarafından emiliyor.
Bu ‘sünger’; malzemenin çalışma yüzeyini maksimuma çıkaran, titreşimi daha fazla yayılmasını azaltan ve dolayısıyla gürü


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Devamlı Pirelli oto lastik markası kullanıcı olarak beklenileni en sonunda yaptılar. Bakalım ses seviyesi diğerlerinden farklımı alıp denemek lazım