Volkswagen Passat en çok satan D segment aracı!


2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

Passat’ın D segmentinde köklü bir geçmişe sahip olması ve fazlasıyla sevilmesi de bu aracın tüm jenerasyonlarında çok yüksek satış miktarlarına ulaşması ile sonuçlandı.

Bugün itibariyle de dünya genelindeki 30 milyonuncu Passat üretimi gerçekleşti. Volkswagen’in Almanya’daki Emden fabrikasında üretim bandından inen 30 milyonuncu Passat da ufak bir kutlama ile duyuruldu.

Bu durumun ardından da Volkswagen Passat, VW’nin tarihinde Golf’ten sonra en çok satan otomobili olmuş oldu. Passat’ın bundan daha büyük bir başarısı ise “dünya genelinde en çok satmış olan D segment sedan otomobil” olma unvanı oluyor. 30 milyonuncu Passat’a baktığımız zaman da aracın gri renkli ve GTE versiyonlu bir araç olduğunu görüyoruz. Volkswagen, bu Passat GTE’yi basın ve test işleri için kullanmak üzere ayıracakmış. Passat GTE de bildiğiniz üzere 1.5 TSI benzinli motor ile elektrikli bir motoru kombine eden hibrit bir versiyon oluyor.

Volkswagen’in yönetim görevlilerinden Ralf Brandstatter de 30 milyonuncu Passat’ın üretilmesinin ardından “Passat Volkswagen’in en önemli ve en başarılı otomobillerinden birisi. 46 yıl önce ilk kez piyasaya çıkmış olan bu araç, bugüne kadar 30 milyon müşterinin Volkswagen’e güven duymasını sağladı. Bunun sonucunda da araç dünyanın en iyi satan D segment otomobili oldu ve bugün sadece Almanya’da değil; Çin’de, Avusturalya’da ve hatta ABD gibi birçok ülkede fazlasıyla benimsendi. Passat, 1973 yılında ilk kez VW 1600 adlı arkadan itişli olan bir modelin yerine gelmişti ve o zamandan itibaren VW için adeta yeni bir dönem başlattı.” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.