Toyota Supra 2019 Trd


1
1 Beğeni

A90 Supra’nın geri dönüşünden hemen 3 hafta sonra Toyota’nın Racing kanadı GR Supra Performance Line Concept TRD’yi tanıttı.

Geçtiğimiz hafta teaser’ı yayınlanan model bu hafta TRD Japonya’nın websitesi üzerinden tanıtıldı. Toyota biraz acele ediyormuş gibi görünüyor olsa da Supra hakkındaki heyecanlarını çok iyi anlıyoruz.

Gelelim Supra’nın en yeni versiyonuna.. Yeni Supra TRD konsepti, Supra kullanıcılarına araçlarını TRD parçaları ve kitleri ile güçlendirmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Fakat aracınızın motorunu güçlendirme niyetinde iseniz, şimdilik TRD’nin size sunabileceği bir şey yok. Fakat güçlendirmeler olmadan bile karbon fiber parçaları kullanarak aracınızın ağırlığını düşürebilirsiniz.nesil Supra’nın TRD versiyonu, ön kısmında büyük bir spoilere kavuşmuş. Bu sayede downforce’unu artıran model, yüksek hızlı dönüşlerde aracın dengede kalmasını sağlıyor. Benzer bir tasarım yan kısımlarda da mevcut. Kapıda bulunan kanallar ise sadece aracın şık görünmesini sağlamıyor, ön kısımdan gelen hava akışını düzenli bir şekilde arka kısma ulaştırıyor.

Arkadan çekişli aracın dengesini koruması için arka tekerlere çamurluk etekleri eklenmiş. Bagaja monte spoiler’i ile aracın aerodinamik dengesini sağlamayı başaran ekip, TRD parçalarının Supra’nın pist üzerindeki gücünü pekiştireceğini bir kez daha kanıtlamış.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.