SKODA, 2018 Yılında Çek Cumhuriyeti’nde Üretim Rekoru Kırdı.


0

ŠKODA AUTO, 2018 yılında 124 yıllık tarihinde hiç olmadığı kadar fazla Çek Cumhuriyeti’nde araç üretti. Toplamda 886.100 araç, Mladá Boleslav ve Kvasiny fabrikalarındaki üretim hatlarından çıktı.

Bu sonuç, bir önceki yıla göre (858.100 araç) % 3.3’lük bir artışa karşılık geliyor. Çek üretim tesislerinin sürekli olarak modernleştirilmesinin ve genişletilmesinin sonucu olarak nitelendirilmektedir.

Otomotiv sektörünün Çek Cumhuriyeti’ndeki uzun vadeli geleceğini güvence altına almak için, üretici 2025 yılına kadar elektromobilite ve yeni mobilite hizmetlerine iki milyar avro yatırım yapmayı planlıyor. Mladá Boleslav, ŠKODA için 30 milyon avro tutarında bir bağış fonu ile aynı zamanda bölgenin çekiciliğini artırmak için uzun vadeli altyapı projelerini desteklemektedir.

YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

ŠKODA AUTO Üretim ve Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi olan Michael Oeljeklaus, şunları vurgulamaktadır. “Otomotiv endüstrisi, Çek Cumhuriyeti için bugüne kadarki en önemli ekonomik sektördür. Çek Cumhuriyeti’nin gayri safi yurtiçi hasılalarına yüzde 9 katkıda bulunmaktadır. Otomotiv endüstrisi 2018’deki tüm Çek ihracatının yaklaşık yüzde 25’ini oluşturuyor. ŠKODA markasının ülkenin ekonomik dayanaklarından biri olması ve Çek Cumhuriyeti’nde üretilen tüm otomobillerin yaklaşık üçte ikisinin üretim hatlarımızda yer almasından gurur duyuyoruz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.