Otomotiv Sektörü 4-7 Nisan’da Automechanika’da Buluşacak


0

Otomotiv endüstrisi, 4-7 Nisan’da gerçekleştirilecek uluslararası otomotiv yedek parça ve aksesuarlar fuarı “Automechanika Istanbul”da bir araya gelecek.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık ve Messe Frankfurt İstanbul iş birliği ile 4-7 Nisan’da İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 13’üncü kez gerçekleştirilecek uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı “Automechanika Istanbul” öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sanayi ihracatında otomotivin önemli bir yer tuttuğuna dikkati çekti.

Üretiminin yüzde 80’ini ihraç eden otomotiv sektörünün Türkiye’nin dış ticaret açığının kapanmasında önemli bir sorumluluk üstlendiğini belirten Kühnel, “Türkiye otomotiv sanayisi 2018 yılında 31,6 milyar dolar ihracat gerçekleştirerek tarihi bir başarıya imza attı. Otomotiv sektörü, ülke ekonomisinin zor virajlardan geçtiği dönemlerde dahi sergilediği ihracat performansıyla önemli bir görev üstlendi.” ifadesini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.