Dacia Sandero Stepway

image Dacia Sandero Stepway

Maceracı dış görünüşüyle, Dacia Sandero Stepway macera için doğan bir otomobil.

Sandero hathback'e göre 2 cm artırılan zemin yüksekliği, çift renkli ön/arka tamponları (siyah ve kasa renginde) ve tampon içine yerleştirilmiş ön ve arka yarı parlak kromajlı kasa altı koruyucu kızakları, sis farları ile uzunlamasına tavan barları (siyah ve yarı parlak krom)  Dacia Sandero Stepway'in her türlü yolda  rahat kullanım sunan bir araç olmasını sağlıyor.

Dacia Sandero Stepway  sportiflik ile modernliği birleştiriyor : Siyah far maskeleri, kromajlı radyatör ızgarası kaplamaları, 16'' alüminyum jantları, yarı parlak kromajlı dikiz aynaları, kapı kolları ve eşik giydirmeleri, ya da kromajlı egzoz çıkışı aracın güçlü kişiliğine katkıda bulunuyor. Çekici ve modern tasarımlı bu aracın ön kapıları ile kromajlı ön kapı eşiklerinde « Stepway »  yazısı bulunuyor ve  aynı zamanda Sandero Stepway sahipleri isterlerse yan arka çamurlukları  aksesuar olarak dekoratif stikerlarla süslenebiliyorlar.


ÇEKİCİ BİR TASARIM

Dacia Sandero Stepway, güçlü tasarımına ilaveten, öncüsü kompakt hatchback Sandero'nun başarısını sağlayan  bütün avantajlarını koruyor: İç mekân genişliği, güvenlik, güvenilirlik ve rakipsiz fiyat/standart oranı.

Sandero  Stepway son derece geniş ve ferah bir araç : Cömert boyutları sayesinde uzun boylu 5 yetişkine kadar yolcuyu alabiliyor ve 320 dm3'lik bagajı ile rekor bir yükleme hacmi sunuyor (bagaj arka koltuklar yatırılarak  1200 dm3'e kadar genişleyebiliyor).

Güvenlik yönünden, Dacia Sandero Stepway'de, (EBV)  elektronik fren gücü dağıtıcısı ve (AFU) acil fren yardımı  fonksiyonlu Bosch 8.1 ABS  sistemi ile sürücü ve yolcu için iki hava yastığı sunuluyor.
 
Ambiance versiyonu bazında (merkezi kilitli, hidrolik direksiyonlu), Dacia Sandero Stepway, özel tasarım unsurlarına ilaveten,  1/3 - 2/3 katlanabilen arka banket veya gece veya sisli havalarda daha iyi görüş sağlayan sis farları gibi konfor donanımları sunuyor. Üç metalik renk standart olarak mevcut :  Platin Gri, Füme ve Ateş Kırmızı.

Direksiyonda, hafifçe yükseltilmiş sürüş konumu rahat bir kullanım sağlıyor; Bu arada sürüş keyfi de unutulmadı, çünkü Dacia Sandero Stepway ülkelere göre gamın diğer araçlarında kendilerini kanıtlamış olan  iki motor, biri benzinli 1.6 90 bg  ve diğeri 1.5 70 bg dizel ile sunuluyor. Sırasıyla  7.6 l/100 km ve 5.3 l/100 km tüketimlerle (karma parkurda), Dacia Sandero Stepway 1.6 MPI ve 1.5 litre 70 bg cazibelerini sürdürüyorlar. Sadece 140 g CO2/km salınım değeri sergileyen Dacia Sandero Stepway 1.5 litre 70 bg  ise Dacia eco² imzasını almaya  hak kazandı.

Bu Haberi Paylaşın: Google | Facebook | Haberi Windows Live Sitesine Ekle Live | del.icio.us | MySpace | Digg

Bu Habere Gelen Yorumlar (0 Yorum Eklendi):

Toplam: | Gösterilen:

Bu Habere Yorum Ekleyin! Haber Yorum

Lütfen güvenlik kodunu aşağıdaki kutucuğa giriniz:


  • email Haberi arkadaşına gönder
  • Haberi Facebook Profiline Ekle  Haberi Facebook Profiline Ekle

4.55