Maserati Alfieri, büyük oranda 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak…


0

İtalyan lüks ve süper otomobil üreticisi Maserati’nin 2014 yılında bir konsept olarak tanıttığı, ardından da 2018 yılında yaptığı açıklama ile üretmeye karar verdiği yeni modeli Alfieri ile ilgili yeni bazı gelişmeler var. Yapılan yeni açıklamalar ile Maserati Alfieri’nin son hâliyle 2020 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını ve daha sonra 2021 yılının sonlarına doğru seri üretime gireceği belirtildi.

Bu açıklamalar, Maserati’nin patronu Harald Wester tarafından Autocar adlı İngiliz otomobil medyasına bugün Cenevre Otomobil Fuarı 2019 kapsamında yapıldı.

Maserati GranTurismo modeli gibi 2 kapılı bir spor otomobil olacağını bildiğimiz Alfieri, 3 farklı elektrikli motor seçeneğine de sahip olacakmış. Bu versiyonlardan birisinin tamamen elektrikli olacağını da şimdiden öğreniyoruz. Tamamen elektrikli versiyonda 3 adet elektrik motoru, 4 tekerden çekiş sistemi ve 800V’luk batarya teknolojisi bulunacakmış. Alfieri’nin en güçlü seçeneğindeki 0-100 km/s hızlanma süresinin sadece 2 saniye olacağı ve maksimum hız değerinin de 300 km/s olacağı da açıklanan bilgiler arasında. Yani spor otomobil olarak tabir ettiğimiz Alfieri, aslında bir hiper otomobil performansı sunacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.