Hyundai Tucson N Line Paket


1
1 Beğeni

Geçtiğimiz yıl i30 ve i30 Fastback modellerine N Line paketi getiren Hyundai, bu dokunuşu Tucson ile SUV yelpazesine de uyguladı. Koreli crossover daha agresif gövde kitine ek olarak bir dizi mekanik değişim de taşıyor.

Direksiyon ayarlarını ve süspansiyon düzenini elden geçiren Hyundai, dışarıdan hırçın duran Tucson’un sürüş keyfini de arttırmayı hedefliyor. Önde %8, arkada %5 sıkılaştırılan yaylar yol tutuşu iyileştirirken direksiyon yazılımına yapılan güncelleme ise sürücüye daha doğrudan bir his sunacak.
i30 N Line ve i30 Fastback N Line’da olduğu gibi Tucson N’de de herhangi bir güç artışı yok. İsteğe göre önden çekişli veya dört çeker alınabilen Tucson N Line‘da 6 ileri manuel ve 7 ileri DCT şanzıman opsiyonları sunulacak. Motor seçenekleri ise 177 bg’lik 1.6 T-GDI turbo benzinli motor, 136 bg gücünde 1.6 CRDi ve 184 bg sunan 2.0 CRDi’dan oluşuyor. Dizel ünitelerin hafif hibrit düzenden yararlandığını hatırlatalım.

Eğer ateşli Tucson’unuzun göründüğü kadar hızlı gitmesini istiyorsanız 345 bg güçle geleceği söylenen Tucson N’i beklemeniz gerekiyor. Bu sürecin minimum 2 yıl olacağını söylemeden geçmeyelim. Şimdilik 177 bg’lik 1.6 T-GDI Tucson N Line ile idare etmek bizce hiç fena bir fikir değil.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.