Honda F1 testlerine başlamaya hazır


0

Honda, 17 Mart tarihinde Melbourne’de gerçekleşecek Avustralya Gran Prix’si ile başlayacak olan 2019 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda Red Bull Scuderia Toro Rosso ve Aston Martin Red Bull Racing olmak üzere iki takıma birden destek verecek.

Honda‘dan yapılan açıklamaya göre, sezon öncesi testler 18 ile 21 Şubat ve 26 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde bulunan Catalunya Pisti’nde yapılacak.

Dünyanın en çok izlenen motor sporları etkinliği olan 2019 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası (F1TM) 17 Mart tarihinde Melbourne’de gerçekleşecek olan Avustralya Gran Prix’si ile başlayacak.

Formula 1‘de mücadele edecek olan 10 takım 18 ile 21 Şubat ve 26 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında sezon öncesi testlerini yapacak. Testler İspanya’nın Barselona kentinde bulunan Catalunya Pisti’nde gerçekleşecek.

Honda hibrit güç döneminde ilk defa iki ekiple birden iş birliği yapacak. Red Bull Scuderia Toro Rosso ile yoluna devam eden Honda ayrıca Aston Martin Red Bull Racing’e de tedarikçi olarak destek verecek. Geçen sezonun sonundan bu yana geçen sürede Honda, iki ekibi tedarik etmek üzere gelişmiş bir yapı oluşturdu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.