Ford’dan Focus ve Fiesta Hibrit versiyonu açıklaması…


0

Ford, bu yılın başlarında Avrupa’da satmakta olduğu tüm modellerini elektrikli versiyonlara kavuşturacağı şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. Bu doğrultuda bu konuda bir açıklama da bugün yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Fiesta ve Focus adlı kompakt modeller, Avrupa’da hafif hibrit versiyonlara sahip olacaklar.

Ford, Fiesta’nın bu hafif hibrit versiyonunda 4.9 litre/100 km’lik bir ortalama tüketim verisinin bulunacağını açıklıyor. Aracın CO2 salınım değeri ise 112 g/km olarak açıklanıyor. Hafif hibrit Focus’ta, yani Focus EcoBoost Hybrid’de ise yakıt tüketimi 4.7 litre/100 km, CO2 salınımı da 106 g/km olarak açıklanıyor. Yapılan açıklamalarda bu 3 silindirli EcoBoost motorun zaten birçok modelde daha önceden kullanılarak, verimlilik ve performans gibi alanlarda kendisini ispatladığı da vurgulanmış.

Hibrit olmasıyla, yani elektrikli bir motordan alacağı destek ile bu motorun her zamankinden daha da performanslı ve verimli olacağı da şüphesiz görünüyor. Ford ayrıca Transit ve Transit Custom araçlarında da bu yıl sonundan itibaren Avrupa’da hafif hibrit motor seçenekleri sunacağını da açıklıyor. Ford’un gelecek planlarıyla ilgili daha birçok yeni bilgiyi ve bu haberlerin detaylarını 2 Nisan’daki Go Further etkinliğinde öğreneceğiz. Bu etkinlik Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlenecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.